A je to tu přátelé. První článek formou (ne)recenze, kam na jídlo a jak #znojmochutna. Dneska se podíváme na gastro porno (už od pohledu), od kluků z Cutters Foodtrucku.

Úvodem chci říct, že nejsem žádný kuchař. Nejsem žádný gastro odborník. Vše co zde napíšu bude můj osobní pohled, který bych přirovnal k „obyčejnému“ turistovi, co si rád dá jídlo a pití, ale nemá žádné přehnané nároky.

Láska na první pohled

Kluci mohou vsadit, jak už nadpis říká, na „lásku na první pohled“. Prvně jsem je totiž zaznamenal, když jsem projížděl facebook a viděl jsem úplně klasickou fotku, ale s velice zajímavým jídlem. Prvně ani ne tak obsahem, jak vizuálem. Bylo krásně barevné a první, co mi bliklo hlavou bylo, TO MUSÍM OCHUTNAT. Jak na ty obrázky koukáte, tak vám tečou sliny a prostě máte chuť si to ihned objednat!

Facebook kluků je tadyAle jen upozorňuju – Já vás varoval!

No a mě se na facebooku objevil tento post:

Cutters Foodtruck fcb post | Památky Znojmo, Trasy a cyklotrasy Znojmo - Turistický průvodce

Dávám ho sem schválně, protože spoustu firem má prezentaci, kde jsou krásné, šťavnaté pochutiny, ale jak se vám reálně dostanou do rukou, tak máte chuť brečet za tu sumu peněz, co jste objetovali a jídlo se fakt nedá jíst.
To ale není náš případ.

Porce pro chlapa?

Největší strach jsem měl z velikosti porce. Takový ten pocit, když si objednáváte kyblík z KFC, kterej na obrázku přetéká a pak dostane pár kousků na dně a pak máte stejně pořád hlad. Na obrázku to vypadá dobře. No a reálně taky!! Ta miska zase tak malá není.
Na oběd je to naprosto dostatečná porce pro „normálního“ chlapa.

IMG 20210414 132452 small | Památky Znojmo, Trasy a cyklotrasy Znojmo - Turistický průvodce

Fakt jsem si pochutnal

Upřímně? Fakt po dlouhé době jsem si z objednaného jídla opravdu pochutnal. Nejen, že to krásně vypadá a člověk se najedl i očima, ale taky jsem pořádně zaplnil pupek. Když si to celé zakápnete tou limetkou, povýšíte to o level výše a chilli paprička tomu dodá perfektně ostrej říz. Nunto podotknout, že pokud nejste na pílivé zvyklí, tak bych papričku vynechal.

Nejdůležitější věc na takovém jídle je pro mě to, jestli jsou hranolky opravdu hranolky nebo už je to taková bramborová rozmočená kaše, co osmažením drží u sebe. Pak jsem rád, když maso nemusím drtit a žvejkat do nekonečna.
Ani jedna věc se zde naštěstí nekonala. Maso se jen rozpadalo a ta omáčka tomu fakt sedla. Kdyby se ale hranolky ještě chvíli nechaly, tak by asi byly rozmočené, ale věřím, že když dostanete takové jídlo do rukou, ihned to musíte sníst.

IMG 20210414 132507 small | Památky Znojmo, Trasy a cyklotrasy Znojmo - Turistický průvodce

Co bych vytkl?

Jsou tu dvě věci, které jsou tu v záporech. První je ta že si počkáte a nebo se na vás ani nedostane. Nicméně tohle je jen fakt, že kluci dělají fakt skvělou práci a že je o jejich jídlo fakt velkej zájem. V době oběda se dostanete klidně na 45minutek, ale to čekání stojí za to. Bohužel se občas stane, že hladových lidí je tolik, že prostě klucí mají některé pokrmy i hodinku po otevření vyprodané.

No a druhá věc, co tu musím napsat do záporu je, že nemají rozvoz. Chápu, že poptávka je fakt velká a asi by se to ani nevyplatilo, ale nedá se svítit. Takže pokud si chcete pochutnat, musíte za klukama zastavit.

Kde Cutters foodturck najdete?

Ve Znojmě je najdete v nově zbudovaném komerčním komplexu bývalé Fruty.
Google mapy případně poradí – https://goo.gl/maps/9WisDNBfnhBJbcgc7