Tato turistická trasa nás zavede z horní části Znojma přes Gránické údolí, kolem Mašovic k nádherné vyhlídce Králův stolec, která leží v Národním parku Podyjí. Zpět se budeme vracet po levém břehu Znojemské přehrady a Hradiště, odkud je podle nás nejkrásnější výhled na Znojmo.

Batoh Kolo | Turistický průvodce pro Znojmo | památky, zajímavosti, trasy
Nevhodné pro cykloturisty
walking | Památky Znojmo, Trasy a cyklotrasy Znojmo - Turistický průvodce
Vhodné pro Nordic Walking
turista | Památky Znojmo, Trasy a cyklotrasy Znojmo - Turistický průvodce
Vhodné pro pěší turistiku

Co je na trase k vidění – návštěvní místa:

Celková délka trasy je 13 kilometrů

Konečně jsme se po dlouhé době dočkali ve Znojmě sněhu, který do odpoledne neroztál. Dohodli jsme se, že si v pátek uděláme výšlap na vyhlídku Králův stolec. Ráno jsme se sbalili a vyrazili jsme ze severní části Znojma od čerpací stanice OMV směrem do Gránického údolí. Prošli jsme kousek údolím a vystoupali jsme na druhou stranu ke studánce Samritánka. Dál jsme pokračovali směrem na Mašovice a kolem hájenky jsme se dostali na kraj lesa. Lesem jsme se dostali k Andělskému mlýnu a odtud přímo na vyhlídku Králův stolec. Na vyhlídce byl nádherný výhled na zamrzlou řeku Dyji, po které se podle stop prohnalo spoustu běžkařů.

Na Králově stolci jsme si dali čaj a něco k jídlu a pokračovali jsme po levém břehu Dyje směrem k Hradišti. Cestou jsem prošli přes bývalí kamenolom. Poté jsme došli na vyhlídku na Hradišti. Je odtud nádherný výhled na Znojmo, Kraví horu a znojemskou přehradu. Z hradiště jsme sešli do Gránického údolí přímo k dřevěným zvířátkům, která v údolí jsou a kolem Spáleného mlýna jsme došli zpět na začátek naší cesty.

Pěší túra na sněhu se parádně vydařila a doufáme že si ji příští rok zase užijeme.

Total distance: 13631 m
Total time: 06:13:27
Download file: trasa-kraluv-stolec.gpx