Provoz koupaliště byl zahájen v roce 2002. Název koupaliště vznikl v dětské soutěži. Koupaliště nabízí plavecký a rekreační bazén, brouzdaliště pro děti, tobogán, skluzavku, vodní jeskyni, masážní lůžka a další vodní atrakce. Součástí koupaliště je sociální zázemí, občerstvení, parkoviště pro 160 aut a 120 kol.

V roce 2003 byl rekreační areál rozšířen o autokemp, dvě hřiště pro plážový volejbal, stolní tenis, ruské kuželky, petanque, půjčování sportovních potřeb a slunečníků.
Od roku 2004 mohou návštěvníci areálu využívat dva tenisové kurty s umělým povrchem a víceúčelové hřiště pro míčové hry, rovněž s umělým povrchem.
V roce 2005 předpokládá obec v areálu koupaliště na počest účasti obce v evropské soutěži Entente Florale 2004 výsadbu Parku evropského sblížení a do parku zakomponovat dětské hřiště pro malé děti. 
V roce 2003 získalo koupaliště v rámci soutěže Stavba roku na mezinárodním stavebním veletrhu For Arch v Praze Cenu poroty za vytvoření přitažlivého prostředí významem přesahujícího rámec obce a Cenu veřejnosti za vítězství v internetovém hlasování mezi 65 přihlášenými stavbami.

Virutální prohlídka koupaliště Pohoda v Únanově

Fotogalerie