Nový festival Znojmo v pohybu láká děti i dospělé na společné sportování. Apeluje na týmového ducha.

První ročník festivalu Znojmo v pohybu proběhne v sobotu 15. června 2019 v areálu Načeratického kopce u obce Oblekovice (Znojmo). Hlavním bodem programu je modifikovaný orientační běh, na kterém čekají závodníky dovednostní i vědomostní překážky. Podle hlavní myšlenky festivalu se závodí v rodinných týmech. Festivalová část nabídne vystoupení hudebních interpretů a bohatý doprovodný sportovní program. Celý festival se koná s podporou města Znojma a pod záštitou starosty města Znojma Jana Groise.

Přijdu domů, koukám do schránky a co to přišlo? Pozvánka na "Procházku časem". Není to žádná akce z historie, jak by člověk tipoval, ale pokud jste si to také mysleli, nejste zase tak úplně daleko. Jedná se o akci, kterou již po několikáté pořádá Znovín pro věrné zákazníky.

Letos jsme se poprvé s týmem toulek zúčastnili akce Tour de burčák. Vybrali jsme si nejdelší trasu s 9ti zastávkami u vinařů.

V červenci 2016 jsme se vydali společně s klubem IPA Znojmo na cyklovýlet do Mikulova v rámci jejich pravidelných akcí "Poznej kraj svých přátel".

Dne 3. září proběhly ve Slupi slavnosti chleba a my jsme určitě nemohli chybět. Přijeli jsme na sobotu v docela brzkých ranních hodinách (bylo asi deset :D) a parkoviště již byla docela obsazená, takže jsme očekávali velkou účast lidí. Jak jsme čekali, tak se taky stalo. Lidí bylo opravdu hodně a zrovna se začínali skládat do špalíru, aby pustili nádherný krojovaný průvod doprovázený hudbou z řad účastníků průvodu.

Všechna práva vyhrazena • 2018 Toulky Znojemskem • Vyrobilo Studio Tužka - Webdesign ZnojmoFotograf Znojmo